В ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛОСЬ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ

22.09.2021 | 11:36

21 вересня очільник обласної державної адміністрації Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ провів чергове засідання обласної науково-експертної ради.

Сьогодні вже не можна назвати жодної сфери суспільного життя, яка б не зазнала впливу коронавірусної пандемії. Прямо чи опосередковано наслідки поширення світом вірусу COVID-19 відчувають усі – державна влада, великий і малий бізнес, громадяни абсолютної більшості країн. Пандемія коронавірусу COVID-19 визначила нові вектори розвитку світової спільноти та соціальних інститутів.

Відтак, під час засідання обласної науково-експортної ради учасниками обговорено питання актуальності реалізації пілотного проєкту щодо впровадження технології DSF (компактного приладу для виміру електромагнітного випромінювання тіла людини) під час боротьби з пандемією COVID-19. Розробниками технології є Юрій БОГДАНОВ – к.т.н. спеціаліст у сфері автоматизації систем управління і Олена ТРУБАЧОВА – к.м.н. лікар, с.н.с. Інституту невідкладної і відновної хірургії імені В. К. Гусака НАМН України.

У зв'язку з розвитком та поширенням пандемії COVID-19 залишається дуже актуальною своєчасна діагностика, в тому числі осіб з безсимптомним перебігом і у пацієнтів з легкою формою захворювання, які поширюють інфекцію. Припускають, що на 1 тяжкий випадок хвороби є 2-4 випадки безсимптомного її перебігу. Тому, на думку розробників, вкрай необхідним є якомога швидше впровадження в медичну практику методів комплексного експрес обстеження пацієнтів, в тому числі в домашніх умовах. Запропонований апаратно-програмний комплекс, дозволяє отримати результати дослідження прямо біля ліжка хворого в на будь-який мобільний пристрій у вигляді зрозумілих діаграм і таблиць.

Використання пропонованого проєкту методу діагностики дозволяє отримати результат про інфікування пацієнта менше ніж за хвилину. Це сприятиме зниженню темпів поширення пандемії та розробці ефективніших методів епідеміологічного контролю. Окрім того, впровадження експрес-методу оцінки функціонального стану людини, дозволить знизити побічні ефекти і підвищити ефективність і доцільність лікування, – зауважили автори проєкту.

За результатами обговорення голова обласної державної адміністрації Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ наголосив на актуальності впровадження проєкту, також, учасниками наради вирішено провести дослідження функціонування приладу на базі ПАТ «Одескабель», окрім того, першому заступнику голови Одеської ОДА Борису ВОЛОШЕНКОВУ очільник області доручив залучити до реалізації дослідження Одеський національний медичний університет.

Ознайомитися з технологією DSF під час боротьби з пандемією COVID-19 можна тут.