ВІДБУЛАСЬ ЧЕРГОВА ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ З НАРОДНИМИ ДЕПУТАТАМИ УКРАЇНИ ВІД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

12.11.2021 | 13:55

12 листопада в Одеській ОДА, під головуванням Сергія ГРИНЕВЕЦЬКОГО, відбулась робоча зустріч керівництва обласної державної адміністрації з народними депутатами України від Одеської області.

 

Під якої розглянуто законопроєкти, які впливають на розвиток регіону та підведено проміжні підсумки. Заслухано пропозиції до проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», що враховують інтереси Одеської області. А також презентовано положення Одеської ОДА щодо внесення змін до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації Дмитро РАДУЛОВ наголосив, що завдяки підтримці народних депутатів прийнято ряд законопроєктів, які є вкрай важливими для регіону. Зокрема, це ті законопроєкти які спрямовані на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках, на організацію пасажирських перевезень та стосуються часткового гарантування кредитів в сільському господарстві.

 

 

«Відповідно до Указу Президента України, на підтримку ініціативи працівників виноградарсько-виноробної галузі в Україні встановлено професійне свято День виноградаря і винороба, яке вже другий рік поспіль відзначається у другу неділю листопада. Зважаючи, на важливість розвитку виноробної галузі, просимо підтримати ряд законопроєктів, а саме 5306 та 5307, 5119. Законопроєкти покликані зняти перешкоди для розвитку малого і середнього бізнесу, стимулювати відкриття нових виробництв, посилити конкурентоздатність малих виробників виноробної продукції тощо.» - підкреслив Дмитро Дмитрович. 

Також наголосив на важливості для регіону та України в цілому законопроєктів, які найближчим часом розмежують повноваження між органами державної влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів. Це два законопроєкти, які Урядом вже направлено до Верховної Ради України та які знаходяться на опрацюванні в комітетах: 6281 та 6282.

Проєктні норми визначають однакові повноваження для сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів відповідно до повноважень, якими були наділені органи місцевого самоврядування міст обласного значення. До речі, змінами пропонується вилучити із законодавства терміни і поняття «місто обласного значення», «місто районного значення», «об’єднана територіальна громада». Всі громади однакові, а отже мають мати однакові повноваженні і можливості для розвитку. Також усувається дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів.